Нарешті 9 грудня 2023 року відбулась довгоочікувана подія – День відкритих дверей в КПІ ім. Ігоря Сікорського, що має назву «КПІАбітФест». Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” кожного року привертає увагу абітурієнтів завдяки високій якості освіти, науково-технічних досліджень та інженерних впроваджень. У цей день школярі, що обиратимуть собі спеціальність для навчання, можуть відвідати цей захід, ознайомитись з освітніми програмами університету, поспілкуватись із викладачами, подивитись підготовлені стенди, інсталяції або науково-технічні розробки, що демонструють певні досягнення співробітників, аспірантів та студентів різних факультетів, ілюструють напрямки їх науково-технічної діяльності.
Подія відбулась 9 грудня 2023 року в КПІ у корпусі бібліотеки імені Г.І. Денисенка. Просторі вестибюлі на чотирьох поверхах бібліотеки були досить заповнені відвідувачами. Приходили як школярі із батьками, так і самостійно поодинці або групами. «КПІАбітФест» пройшов без тривог, спокійно та був насичений подіями – обговореннями, спілкуванням та відповідями на запитання гостей, що завітали до КПІ імені Ігоря Сікорського.
Кафедра Біомедичної кібернетики у цьому році була представлена у вестибюлі третього поверху бібліотеки. Одним із демонстраційних засобів була комп’ютерна розробка, що була виконана як дипломна робота студента нашої кафедри. Програма дозволяє візуалізувати тривимірні медико-біологічні зображення. За допомогою гаджетів були надані анімації роботи в програмі, а також доступ до цієї розробки через мережу Інтернет. Абітурієнти за посиланням могли самостійно запустити цю програму та долучитись до керування медичним зображенням: обертати, змінювати колір, контрастність, вирізати та збільшувати певну ділянку тривимірного зображення.
Більшість факультетів та кафедр на заході «КПІАбітФест» використовували в якості ілюстративного матеріалу: інсталяції, макети, рухомі моделі та плакати. Рухомі кольорові комп’ютерні зображення, продемонстровані в цьому році нашою кафедрою, певним чином контрастували й доповнювали презентаційні роботи та розробки інших кафедр, мали сучасний вигляд і природно, що привертали до себе увагу.
Основні питання, які задавали школярі та їх батьки, дивлячись демонстраційну розробку, були: яку користь такі розробки дозволяють принести лікарю, які можливі впровадження і як можна займатись цікавою професійною діяльністю. Школярам було надано інформацію про процес навчання на кафедрі Біомедичної кібернетики, основні дисципліни за освітньою програмою та напрямки найбільш актуальних науково-технічних досліджень, зокрема в галузі штучного інтелекту, перспективи професійної діяльності за напрямком біомедичної кібернетики в Україні та за кордоном.