Академічна мобільність – це можливість студентів навчатися, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі вищої освіти або науковій установі на території України чи поза її межами.
Деталі:
- Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність;
- Положення про академічну мобільність КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Обмін студентами дає можливість студентам пройти навчання в рамках програм обміну (без відриву від навчання і з подальшою здачею сесії) у вузі-партнері за кордоном, познайомитися з системою освіти іншої країни, отримати нові знання та навички.
Обмін може здійснюватися на різній комерційній основі, в залежності від укладеної з вузом-партнером робочої програми на конкретний академічний рік.
Після повернення студенти зобов’язані здати сесію. Складання різниці предметів, що вивчаються у ВНЗ-партнері, проводиться при наявності академічної довідки.
Магістри можуть взяти участь у програмі Erasmus Mundus Joint Master Degree та пройти навчання одразу у 3 університетах.
У структурі КПІ ім. Ігоря Сікорського працює 5 міжнародних центрів, метою яких є розвиток співпраці з відповідними країнами:
- Українсько – французький центр
- Німецька служба академічних обмінів DAAD
- Українсько – японський центр
- Українсько – польський центр
- Українсько – китайський центр
Відділ академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського відповідає за інформаційну підтримку та документосупровід в питаннях академічного обміну студентів та викладачів, а саме:
- Інформування та консультування
- Координація програм
- Розвиток співпраці з українськими та закордонними університетами
- Організація інформаційних заходів, спрямованих на популяризацію програм